یکشنبه , ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه » دسته‌بندی نشده » تاثیر نشستن صحیح در کلاس بر یادگیری ریاضی – شریف

تاثیر نشستن صحیح در کلاس بر یادگیری ریاضی – شریف

تاثیر نشستن صحیح در کلاس بر یادگیری ریاضی

|تاثیر نشستن صحیح در کلاس بر یادگیری ریاضی از شریف|

یک مطالعه جدید از پژوهشگران دانشگاه “سن فرانسیسکو” نشان می‌دهد که درست نشستن در کلاس ریاضی، می‌تواند به درک بهتر مسائل کمک کند و همچنین پیامدهای غیره ای جهت عملکرد تحت فشار داشته باشد.

به به گفته ایسنا و همچنین به نقل از ساینس‌دیلی، در صورتی که حین آزمون ریاضی یا صحبت کردن در یک تیم پهناور و بزرگ، احساس کردید به مشکل خورده‌اید، یک تغییر ساده در حالت بدن را امتحان کنید!

پژوهشگران دانشگاه ایالتی سن‌فرانسیسکو به عنوان بخشی از یک مطالعه جدید، ۱۲۵ دانشجو را مورد بررسی کردن قرار دادند تا ببینند که چگونه می‌توانند اعمال ساده ریاضی در ۱۵ ثانیه به روش متوالی و همچنین در حالی که صاف نشسته بودند شانه و همچنین پشت‌شان در حالت آرام و همچنین تکیه داده بود، انجام دهند.

پس نتیجه آن می شود که آنکه ۵۶ قسمت و بخش از دانشجویان در نوعی حالت که صاف نشسته بودند، عملکرد بهتری داشتند و همچنین خودشان نیز آن پیشامد جدید را اثبات و یا تایید کردند که در نوعی حالت که درست نشسته بودند، مغزشان بهتر یاری‌شان می‌کرده می باشد.

پروفسور “اریک پپر” متخصص سلامت آموزش گفت: در افرادی که در مورد ریاضی مضطرب خواهند بود، حالت بدن خیلی زیاد اهمیت دارد و همچنین باعث اختلاف بسیاری می‌می شود. حالت نامناسب بدن موجب عملکرد بد آنها می‌می شود و همچنین مغزشان کار نمی‌کند. آنها نمی‌توانند به خوبی فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کنند.

او همچنین افزود: قبل از شروع مطالعه، دانشجویان پرسشنامه‌هایی را به صورت ناشناس پر کردند که از آنها خواسته شده بود تا سطوح اضطراب خود را در هنگام امتحانات و همچنین انجام فعالیت‌های ریاضیات ارزیابی کنند. آنها همچنین هرگونه نشانه ها و علائم فیزیکی استرس را که در حین انجام آزمون تجربه می‌نموده اند، شرح دادند.

“ریچارد هاروی” یکی از نویسندگان آن مطالعه گفت: خم شدن و همچنین به حالت قوز کرده نشستن، یک موقعیت دفاعی می باشد که می‌تواند خاطرات بَد قدیمی را در مغز تحریک کند.

او همچنین افزود: دانشجویانی که بدون اضطراب بودند، طرز صحیح نشستن را به عنوان یک مزیت پهناور و بزرگ در اوضاع مثبت به گفته نکردند، ولی باید توجه داشت آنها متوجه شدند که حل مسائل ریاضی در حالی که قوز نموده اند، تا حدودی دشوارتر می باشد.

“پپر” و همچنین “هاروی” می‌گویند آن یافته‌ها در مورد موقعیت بدن می‌تواند به اشخاص کمک کند تا نه تنها و فقط جهت آزمون‌های ریاضی، بلکه جهت انواع متنوع و گوناگون و مختلف کارهای ذهنی پرفشار آماده شوند.

ورزشکاران، موسیقی‌دانان و همچنین سخنرانان می‌توانند از آن امتیاز در طول عملکرد خود بهره‌مند شوند.

“پپر” گفت: تو مجاز به انتخاب در مورد آن هستید که از یک موقعیت قدرتمند جهت بهینه‌سازی تمرکز خود بهره بری و استفاده کنید.

“لورن میسون” یکی دیگر از نویسندگان آن مقاله گفت که اصلاح حالت بدن در موقعیت نشسته یا ایستاده می‌تواند به ویژه جهت دانشجویانی که با چالش‌های استرس و همچنین اضطراب مواجه خواهند بود، مفید باشد.

او همچنین می‌گوید: من خودم دائما در مورد توانایی‌های حل مسائل ریاضی اضطراب داشتم، گرچه من در درس‌های دیگر فوق‌العاده بودم. تو از آن هم دوران مدرسه ابتدایی با ریاضی سر و همچنین کار دارید و همچنین بایستی و حتما بتوانید با آن هم کنار بیایید تا به اعتماد به نفس و همچنین شناخت از خود تو در طول زندگی آسیب نزند.

“میسون” گفت که نتایج آن مطالعه راه ساده‌ای را جهت بهبود بسیاری از جنبه‌های زندگی، به ویژه هنگامی که درگیر استرس هستید، نشان می‌دهد.

تاثیر نشستن صحیح در کلاس بر یادگیری ریاضی در تاریخ ۲۰۱۸-۰۸-۱۱ ۱۲:۵۴:۵۲ نشر یافته شده شده می باشد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *